
A setlistben 31 dal volt és a koncert 3 3/4 órán keresztül tartott. Szerencse, hogy ülőhelyünk volt, mert ezt végigállni lehetetlen lett volna. Sokan voltak a küzdőtéren, ők végigállták.
Illik a turné címe is: Because What You Want & What You Get Are Two Completely Different Things - Amit akarsz és amit kapsz két különböző dolog!
Vegyesek az érzelmeim, mert vannak pro és kontra érvek.
Kontra
Mivel a kakasülőn ültünk, ezért köztem és a színpad között volt vagy 150 méter. Ilyenkor már a színpad melleti hang késik annyit, hogy a zenész mozdulatai után jön a hang. Mindenesetre a stadionban fellógattak a tetőre hangfalcsoportokat körülbelül a színpad és köztünk fél úton és azokat megfelelő módon irányították, tehát a hang elvileg jó volt. Mindenesetre kurva hangos volt! A stadion akusztikájával azonban sok mindent nem lehetett csinálni, ezért a magas hangok csengtek bongtak és egy közép és magas hangokból álló massza volt végig. A pontos dallamot csak nehezen lehetett kivenni. Leginkább akkor, amikor tudtam, hogy mit hallok és azt akartam hallani. Valószínűleg a küzdőtéren hangos és jó hangzás lehetett, de fent a kakasülőn eléggé pocsék volt.
Mint később a setlistből látszik a régi és az új dalokat keverték, ezért egy-egy régi nagy sláger után jött két-három fogalmam sincs, hogy mi ez a dal. Ez elég gyakran leültette a bulit. Volt olyan időszak, amikor unni kezdtem magam.
Pro
Tényleg odatették magukat, ahogyan illik.
Axl Rose hozta az éneket végig, csak egy számban volt kint, amikor Duff McKeegan énekelte az egyik számot. Megvoltak a magas részek is, de valószínűleg ezt a a lehangolt gitárok is segítették.
Pörgött a pali és hozta a harminc évvel ezelőtti pörgős mozdulatokat is, persze csak imitálva. Mindenesetre végigmászkálta, néha rohangálta a koncertet. A dalok között nemigen konferált semmit, csak a következő szám címét néha. A vége felé pedig bemutatta a zenekart. Természetesen Duff és Slash kapta a legnagyobb ovációt.
Slash játszott, ahogyan mindig és minden koncerten. Pontosan és szépen hozta a szólamokat. A hangosítás miatt gyakran nemigen lehetett hallani, hogy mit is játszik, de hozta. Egy-két ismert számnál vettem észre, hogy mellényúl kicsit vagy nem úgy intonálja a hangot, ahogyan a lemezekről megszoktam..
Duff pontosan basszusozott és vokálozott, ahogyan az illik.
Dizzy Reed (billentyű) hozta a szőnyegeket. Volt egy zongorás része is. Semmi különös.
Richard Frotus (gitár) Slash mellett szintén egy jó gitáros. Jó technikája van, amit egy-két alkalommal bemutathatott. Ekkor látszott, hgy más stílusban játszik, de legalább olyan jó gitáros, mint Slash.
Frank Ferrer (dob) hozta a ritmusokat pontosan úgy, ahogyan azt a lemezeken hallhattuk. Az ikonikus részek ugyanúgy szóltak.
Melissa Reese (billentyű és vokál) zenészként nem tudom, hogy mit csinált, mert nem hallottam belőle semmit, de vokalistaként rendben volt. amikor három énekhangnak kellett szólni, akkor mindig ő volt a tetején.
Összegzés
A koncertről kijövet azt gondoltam, hogy rossz volt a koncert, mert néha untam, néha hangkáoszt hallottunk, túl hosszú volt. A buli után egy kicsit leülepedett bennem és arra jutottam, hogy a magamfajtának a Guns N' Roses annyira ikonikus, hogy egyszer el kell menni rá és élőben kell hallani, látni. Összegezve jól éreztem magam.
Setlist
- Intro
- Welcome to the Jungle
- Bad Obsession
- Mr. Brownstone
- Chinese Democracy
- Live and Let Die (Wings cover)
- You Could Be Mine
- Yesterdays
- Shadow of Your Love ( Tour debut )
- Locomotive
- Used to Love Her
- Sabbath Bloody Sabbath ( Black Sabbath cover)
- Estranged
- Absurd
- Perhaps
- Sorry
- Double Talkin' Jive
- The General
- Knockin' on Heaven's Door ( Bob Dylan cover)
- Attitude ( Misfits cover) (Duff on vocals )
- There Was a Time ( Tour debut )
- It's So Easy
- Rocket Queen
- Prostitute
- Civil War
- Slither ( Velvet Revolver cover)
- Slash Guitar Solo
- Play Video
- Sweet Child o' Mine
- November Rain
- Madagascar
- Human Being ( New York Dolls cover)
- Nightrain
- Paradise City